راهنمای خرید ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی به بخشی جدایی ناپذیر از لوازم خانه تبدیل شده و انتخاب مناسب این وسیله می تواند سال ها یک خانواده را از خرید دوباره ماشین لباسشویی بی نیاز کند.

 این وسیله به ندرت تعویض می‌شود و عموماً خیلی کم پیش می آید که شخصی تصمیم بگیرد ماشین ‌لباسشویی خود را عوض کند مگر در شرایط خاص و زمانی که از کار افتاده باشد و یا کارایی لازم را نداشته باشد.

 بنابراین در اختیار داشتن راهنمای خرید ماشین لباسشویی قبل از خرید می تواند انتخاب صحیح و متناسبی را برای شما به همراه داشته باشد.

 برخی از توانایی های شما در تجزیه و تحلیل عوامل و موارد قبل از خرید کمک میکند خرید مطمئن و بدون پشیمانی داشته باشید.

 امروزه در بازار کشور انواع برند های داخلی و خارجی موجود است.

 اکثر این برند ها از تکنولوژی یکسانی بهره برده اند و تفاوت کیفی برخی قطعات آن و یا ظرفیت و برخی آپشن ها و عملکرد های متفاوت از جمله پارامتر هایی هستند که می ‌تواند بر روی انتخاب شما تأثیر گذار باشد.

در این مطلب برآنیم که هر آنچه در مورد خرید یک ماشین لباسشویی خوب نیاز دارید و انواع مختلف ماشین لباسشویی را تشریح کنیم.

 انواع مدل ماشین لباسشویی

 همانطور که اشاره شد مدل های متفاوتی از ماشین لباسشویی در بازار موجود است که همگی آن ها را میتوان در سه دسته با مشخصات متفاوت قرار داد.

 • لباسشویی اتوماتیک که شامل مدل هایی با درب جلو و ماشین لباسشویی با درب از بالا هستند.
 • لباسشویی نیمه اتوماتیک که لباسشویی های دوقلو و درب از بالا می توانند ازین مدل باشند.
 • مدل دو قلو بدین گونه است که دو وان مجزا در آن تعبیه شده که یکی از آن ها عمل شستشو و دیگری نقش خشک کن را به عهده دارد.

 البته امروزه لباسشویی های اتوماتیک به دلیل کارایی و تکنولوژی پیشرفته تمامی مدل های دیگر را پس زده اند اما بسته به نوع نیاز خود و بودجه ‌ای که در اختیار دارید می توانید هر کدام را به دلخواه و با سیستم اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انتخاب کنید.

 ماشین لباسشویی نیمه اتومات

ماشین های نیمه اتوماتیک جزء ماشین های ابتدایی و قدیمی تر محسوب می شوند. این مدل ها دارای یک و یا دو وان متفاوت هستند که یکی برای شستشو و دیگری برای خشک کردن لباس های خیس و شسته شده است و عمل انتقال لباس های خیس برای پروسه آبگیری و خشک کن بعد از اتمام شست و شو باید توسط خود شما انجام شود و باید لباس ها را به  وان خشک کن منتقل کنید. این مدل نسبت به مدل اتوماتیک ارزان قیمت و کوچکتر است و فضای کمتری را اشغال می کند.

ماشین لباسشویی تمام اتومات

ماشین های اتوماتیک تمام فرایند شستشو بدون دخالت صورت می‌گیرد. نیاز به آبکشی جدا و انتقال نیست و صفر تا صد کار توسط خود دستگاه انجام می‌شود.

 دستگاه های اتوماتیک میزان مصرف آب به صرفه و برنامه‌ریزی شده و امکان تنظیم سرعت و اسپین دلخواه، تنظیم دما، برنامه های شستشوی متنوع و کاربردی، نمایشگر دیجیتال و لرزش گیر و بسیاری آپشن دیگر دارند.

 مقایسه دو نوع ماشین لباسشویی اتوماتیک

 همانگونه که اشاره شد  دستگاه اتوماتیک در دو نوع درب از بالا و درب از جلو موجود است که هر کدام مزایا و معایبی را به همراه دارند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

لباسشویی با درب جلو

 • مصرف آب کمتر در هر بار چرخ شستشو
 • دور چرخش سریع و اسپین بالا که در نتیجه زمان شستشو و خشک کن کوتاه تر و قابل تنظیم است.
 • ظرفیت و فضای بیشتری را فراهم می کند.
 • صدا و لرزش به حداقل ترین حالت ممکن می رسد.
 • برنامه های شستشوی متنوعی دارند.

اگر بخواهیم معایبی برای این مدل در نظر بگیریم شاید مقداری جاگیر باشند و نیاز است در آشپزخانه فضای بیشتری را اشغال کند و دومین مسئله قیمت بیشتر و گرانتر آن است.

 که البته این مسئله قابل درک است، به سبب امکانات بیشتر و آسودگی که در کل فرآیند شستشو به همراه دارد.

 لباسشویی با درب از بالا یا سطلی

 این مدل آب بیشتری را مصرف می کند. ظرفیت شستشوی متوسط معمولاً ۳ تا ۷ کیلوگرم دارد و پر صدا تر است.

 از مزایای این مدل قیمت مقرون به صرفه آن است و فضای کمتری را به سبب سبکی و کوچکی اشغال می‌کند و کم جا تر است.

چک لیست راهنمای خرید ماشین لباسشویی

بعد از شناخت انواع لباسشویی، سایر نکات چک لیست راهنمای خرید ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • در نظر گرفتن ظرفیت ماشین لباسشویی

 خانواده هایی با تعداد نفرات کم و زیاد بسته به تعداد اعضای خانواده و در نظر گرفتن تعداد دفعات شستشو در طول روز می‌توانند دستگاه هایی با ظرفیت های متناسب با دو فاکتوری که ذکر شد لباسشویی خود را انتخاب کنند.

لازم به توضیح است این مدل در ظرفیت ۵ کیلویی الی ۱۴ کیلویی موجود است.

 مدل های ۵ کیلویی مناسب خانوار دو نفره و به ترتیب ۵ تا ۷ کیلویی مناسب خانواده های ۴ نفره و به همین ترتیب است.

 •  برنامه تنظیمات شستشو

 در مدل های جدیدتر و تمام اتوماتیک تکنولوژی های جدیدی به کار گرفته می ‌شود و هر برندی سعی می‌کند آپشنی نوین به محصولات و مدل های جدید خود اضافه کند.

 انواع برنامه و آپشن های شستشو شامل:

 • شستشوی سریع مخصوص لباس های کمتر کثیف
 • time saver که مقداری از زمانبندی هر قسمت از شستشو کم می‌کند
 • شستشو بر اساس جنس که می تواند شامل لباس های پشمی، کتان، لباس های توری و ظریف و … باشد
 • خشک کن و آبکشی بر اساس رنگ مخصوص لباس های تیره و مشکی
 • اکثر برند ها درمدل های جدید خود سعی کرده اند با قابلیت اضافه کردن لباس add item را در حین شستشو به کار ببرند

 سیستم های عیب یاب هوشمند و بهره گیری از تکنولوژی بخار پیشرفته که سبب ضد عفونی شدن لباس ها و از بین رفتن میکروب، باکتری و بوی نا مطبوع لباس و خود ماشین می شود و بسیاری از قابلیت های جدید که در هر برند و مدل متفاوت و متنوع است.

 بنابراین اینکه چه قابلیتی را از ماشین انتظار دارید و یا اینکه تنها شست و شوی لباس برای شما کافی است و  حتی اینکه سیستم های پیشرفته با قابلیت های متنوع را می پسندید همگی این ها گزینه هایی است که در اختیار دارید و  انتخاب آن به شما بستگی دارد.

 •  میزان مصرف انرژی

 صرفه جویی در مصرف انرژی همواره گزینه ‌ای است که بر انتخاب نه تنها لباسشویی بلکه هر وسیله الکتریکی دیگری در آشپزخانه مهم و از عوامل تأثیرگذار است. میزان مصرف انرژی لول A بهترین نوع رتبه بندی وسیله از لحاظ مصرف انرژی است و به کاهش هزینه های شما کمک خواهد کرد.

 •  گارانتی و خدمات پس از فروش

 خرید و انتخاب دستگاه هایی که دارای نمایندگی و خدمات پس از فروش و گارانتی هستند می تواند بسیاری از مشکلاتی که در آینده قرار است با تعمیر احتمالی و تعویض قطعات داشته باشید، کم کند.

 برند های معتبری همچون سامسونگ، ال جی، بوش، پارس خزر، اسنوا، پاکشوما، امرسان الکترواستیل که برند های داخلی و خارجی هستند یا در ایران تولید و مونتاژ شده اند و همگی دارای نمایندگی هستند که می‌توانند خدمات پس از فروش خود را تضمین کنند. برند های متفرقه غیر قابل اطمینان که با آن ها آشنایی ندارید را در لیست خرید خود نگذارید. این برند های ناآشنا علاوه بر عدم اطمینان از کیفیت آن ها ، چنانچه دچار خرابی ‌شوند قطعه مورد نظر آن را نیز نمی توان یافت.

در پایان توصیه می شود برای خرید هر وسیله از جمله وسایل برقی گرانقیمت تمامی اطلاعات مورد نیاز از آن را جمع آوری و جمع بندی نمایید. در این مقاله تلاش شد راهنمای خرید ماشین لباسشویی جهت انجام یک انتخاب صحیح ارائه شود.

شرکت تعمیر لوازم خانگی پارس پویش واقع در تهران و با شعبات متعدد در تمامی مناطق انواع خدمات نصب و تعمیر ماشین لباسشویی از هر برند را به صورت کاملاً تخصصی توسط تکنسین های متبحر خود به ساکنین سرتاسر استان تهران با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از نمایندگی های انواع برند ماشین لباسشویی که در اختیار این شرکت است با

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.