راهنمای انتخاب و خرید بهترین پودر برای ماشین لباسشویی

انتخاب بهترین پودر لباسشویی

یکی از مسائلی که شاید به‌ نظر بسیار مهم نبوده اما تأثیر بسیار زیادی در زندگی روزانه ما خواهد داشت، نظافت لباس‌ ها و انتخاب بهترین پودر لباسشویی است. در زمان‌ های گذشته انسان‌ ها جهت تمیز کردن و یا ضدعفونی کردن لباس‌ ها، پارچه‌ ها و هر منسوجات دیگری از آبجوش استفاده می‌کردند. به‌ این‌ ترتیب که پارچه را در داخل دیگ‌ های بزرگ آب جوش انداخته و به وسیله چوب آنها را هم می‌زدند.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش ماشین‌ های بسیار پیشرفته مانند ماشین لباسشویی، شستشوی دستی لباس‌ ها تبدیل به شستشوی مکانیکی شده است. برای شستشوی لباس‌ ها توسط ماشین لباسشویی، احتیاج به مواد شوینده‌ای است که این مواد شوینده به‌ صورت پودر و مایع در بازار وجود دارند. برای نگهداری و مراقبت صحیح از لباس‌ ها و همچنین جلوگیری از هر گونه آسیب به آن‌ها، باید از پودر های ماشین لباس‌شویی مناسب و استاندارد استفاده کنیم.

انتخاب یک پودر ماشین لباسشویی مناسب، شاید در نگاه اول موضوع مهمی نبوده اما در زندگی روزمره و در نمای ظاهری لباس‌ ها تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به‌ همین دلیل بهتر است که با ویژگی های پودر های ماشین لباسشویی استاندارد آشنا شده و سپس با شناخت این خصوصیات، بهترین پودر شوینده را جهت شست‌وشوی لباس‌ های خود انتخاب کرده و خریداری نمایید.

پودر ماشین لباسشویی چیست؟

تمامی پودر های ماشین لباسشویی از مواد شیمیایی تشکیل شده و دارای آنزیم‌ های گوناگونی جهت از بین بردن انواع لکه و چربی ها از روی لباس‌ ها هستند. پودر های ماشین لباسشویی دارای قدرت پاک کنندگی فوق‌ العاده‌ای بوده و سخت‌ ترین لکه‌ ها را پاک کرده و همچنین بو های نامطبوع را از بین می‌برند. پودر لباسشویی جزء پرکاربردترین مواد شوینده برای لباس‌ ها به حساب آمده و از انواع آن می‌توان به پودر مخصوص لباس‌ های رنگی، پودر مخصوص لباس‌ های کودک و همچنین پودر مخصوص لباس‌ های سفید اشاره کرد.

ویژگی‌ های بهترین پودر ماشین لباسشویی

بهترین پودر شوینده برای تمیز شدن کامل لباس‌ ها و پارچه‌ ها، پودری است که بتواند با ترکیبات فوق‌العاده قوی خود تمامی لکه‌ ها و چربی‌ها را از روی آنها پاک کرده و هیچگونه آسیبی به بافت پارچه وارد نکند.

لکه‌ هایی همچون چربی، جوهر، میوه‌ هایی مانند آلبالو و خون که دارای رنگی تند هستند، جزء سرسخت ترین لکه‌ ها بوده که رفع شدن آنها از روی پارچه بسیار دشوار است. به‌ همین دلیل در بسیاری از مواقع زمانی‌ که افراد در انتهای شست‌ و شو لباس را از داخل ماشین خارج می‌کنند، متوجه می‌شوند که لباس نیمه تمیز است.

استفاده از پودر بی کیفیت یکی از علل تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی است.

نکات انتخاب و خرید پودر لباسشویی

در هنگام انتخاب و خرید پودر لباسشویی به نکات زیر توجه نمایید:

 • خرید از برند های تأیید شده و مجاز

در هنگام انتخاب پودر لباسشویی، به برند و مارک پودر ها توجه کرده و همچنین از عبارت‌ های تایید شده بر روی بسته‌بندی آنها اطمینان حاصل کنید. زیرا پودر هایی که از برند های معتبر و شناخته‌ شده هستند، چه برند داخلی و چه برند خارجی تمامی مشخصه‌ ها و استاندارد های لازم یک پودر ماشین لباسشویی مناسب را داشته و شما می‌توانید هر کدام از آنها را متناسب با لباس‌ های خود انتخاب کرده و خریداری نمایید.

 • توجه به نوع پارچه

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام انتخاب بهترین شوینده‌ی لباسشویی باید آن را در نظر بگیرید، نوع پارچه‌ای است که می‌خواهید بشویید. به‌ عنوان مثال اگر قصد شستن لباس‌ های کودکان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از پودر هایی استفاده کنید که مخصوص لباس کودکان بوده و حاوی مواد ساده و بدون عطر باشند تا ایجاد حساسیت نکنند. همچنین اگر قصد شستن لباس‌ های رنگی، ظریف و یا نازک را دارید، استفاده از پودر هایی که دارای سفیدکننده کمتری هستند نیز بسیار مناسب می‌باشد.

 • قدرت تمیز کنندگی بالا

بهترین پودر های لباسشویی دارای ترکیبات شیمیایی قدرتمند، آنزیم‌ های قوی و همچنین سفیدکننده بوده و قدرت تمیز کنندگی آنها نیز بسیار بالا است و تمامی لکه‌ ها را از روی پارچه و لباس‌ ها پاک می‌کنند. از این رو با استفاده از این پودر ها می‌توانید از تمیز شدگی لباس‌ های خود اطمینان خاطر حاصل نمایید. بنابراین اگر در بین انتخاب مایع لباسشویی و پودر لباسشویی جهت لکه بری بالا و چربی زدایی مردد هستید، پیشنهاد ما به شما این است که پودر را انتخاب نمایید.

 • داشتن بوی مطبوع

در میان تمامی پودر های ماشین لباسشویی موجود در بازار، بهترین برند های پودر های لباسشویی آنهایی هستند که پس‌ از شستشوی لباس، بوی مطبوعی از خود به‌ جای می‌گذارند. در مقابل نیز همچنین پودر هایی وجود دارند که به دلیل ترکیبات شیمیایی نامناسب در آنها پس‌ از شست‌وشوی لباس‌ ها بوی بسیار بدی را روی لباس‌ های تمیز می‌گذارند. به همین جهت بهتر است که در هنگام انتخاب پودر لباسشویی به معطر بودن آن نیز توجه نمایید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 • دریافت بهترین نتیجه در شستشو

اگر به دلیل جنس پارچه لباس و یا همچنین لکه‌ های زیاد مجبورید که برنامه شستشوی ماشین لباسشویی را در مدت زمان طولانی و با دمای بالا انتخاب کنید، بهترین شوینده برای شما پودر های ماشین لباسشویی هستند که در مقایسه با مایع لباسشویی بهترین نتیجه را برای شما به‌ دنبال خواهند داشت.

 • دارای قیمت مناسب

یکی دیگر از ویژگی‌ های بهترین پودر لباسشویی، داشتن قیمتی مناسب همراه با کیفیتی بسیار بالا است. بنابراین در هنگام انتخاب پودر های لباسشویی علاوه‌ بر دقت به کیفیت و قدرت پاک‌کنندگی و شویندگی آنها، به قیمت مناسبشان نیز توجه نمایید.

 • توجه به نوع پودر لباسشویی

همانطور که گفته شد پودر های لباسشویی به دسته‌ های متفاوتی همچون پودر لباسشویی البسه سفید، پودر مخصوص البسه رنگی، پودر مخصوص البسه سفید و پودر مخصوص البسه کودک تقسیم‌ بندی می‌شوند. در خرید پودر های ماشین لباسشویی به نوع پودر ها دقت کرده و با توجه به لباس خود بهترین پودر ماشین لباسشویی را انتخاب نمایید. زیرا هر یک از این پودر ها برای لباس‌ های متفاوت دارای ویژگی‌ ها و خصوصیات متفاوتی بوده و با توجه به نوع لباس، دارای مواد شیمیایی گوناگونی هستند.

 • ویژگی حلالیت بالا در آب سرد

اکثر شوینده‌ های پودری که در بازار موجود هستند، قدرت حل شدگی در آب سرد را نداشته و به مدت زمان زیادی نیاز دارند تا بتوانند آنزیم‌ های خود را جهت از بین بردن لکه ها فعال کنند. به‌ همین جهت اگر نمی‌توانید لباس های خود را با آب داغ شسته و اصرار به شستن آنها با شوینده‌ های پودری دارید، برندی از پودر لباسشویی را انتخاب نمایید که قابلیت شستشو با دمای پایین آب را داشته باشد.

مزایای استفاده از بهترین پودر ماشین لباسشویی

ازجمله مزایای استفاده از بهترین پودر ماشین لباسشویی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ماندگاری بیشتر پودر لباسشویی نسبت‌ به قرص‌ های شوینده و مایعات به‌ علت حالت فیزیکی و جامد آن
 • دارای کمترین هزینه برای هر بار مصرف
 • عملکرد بسیار فوق‌العاده جهت لکه بری لکه‌ هایی چون خودکار و چربی
 • بازیافت بسته‌بندی این پودر ها به دلیل جنس مقوایی شان بسیار آسان است
 • پودر های ماشین لباسشویی مؤثرترین انواع مواد شوینده برای مناطقی هستند که دارای آب سخت می‌باشند
 • پودر های شوینده بهترین گزینه جهت مخلوط کردن آنها با مواد پاک‌کننده لکه، مانند سفیدکننده غیر کلر دار هستند

با توجه به توضیحات و نکات گفته‌ شده در رابطه با ویژگی‌ های بهترین پودر ماشین لباسشویی، درمی‌یابیم که استفاده از پودر لباسشویی مناسب علاوه‌ بر حفظ سلامت لباس‌ ها و همچنین آسیب نرسیدن به جنس آنها و همچنین پاک شدگی تمام لکه‌ های لباس، به دستگاه ماشین لباسشویی نیز هیچگونه آسیبی نرسانده و ممکن است سبب افزایش طول عمر آن نیز باشد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که از بهترین پودر های ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس‌ های خود استفاده کرده تا علاوه‌بر حفظ سلامت دستگاه ماشین لباسشویی خود، به طول عمر آن نیز بیفزایید.

شما می‌توانید در صورت بروز هر گونه ایراد و خرابی و برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران، با شرکت پارس پویش در تهران تماس گرفته و درخواست تعمیرکار نمایید.

شرکت پارس پویش، یکی از مجموعه‌ های بسیار معتبر، شناخته‌شده و دارای مجوز در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی برقی بود و دارای تکنسین‌ ها و تعمیرکاران بسیار ماهر، حاذق و باتجربه است. از جمله خدمات مهم شرکت پارس پویش، می‌توان به تعمیر انواع لوازم برقی در محل اشاره کرد. شما می‌توانید در صورت درخواست تعمیرکار با این شرکت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فرم درخواست تعمیرکار

پیمایش به بالا

درخواست تعمیرکار

فرم زیر را پر کنید تا در سریع ترین زمان با شما تماس بگیریم

اطلاعات تماس
اطلاعات دستگاه
تاریخ و زمان ترجیحی