مرکز تعمیر یخچال الجی در تهران

تعمیر یخچال الجی در تهران

همانطور که می دانید امروزه یخچال يکي از لوازم خانگی پر کاربرد و ضروری در هر خانه ای است. به دلیل اهمیت وجود این وسیله، ضروری است که ما در استفاده از آن توجه کافی را داشته باشیم اما بیشتر افراد بدون توجه به مراقبت های لازم، فقط از آن استفاده می کنند، تا زمانی که یخچال دچار مشکل شده يا از کار بيفتد و مواد غذایی فاسد شود.

کارشناسان پارس پویش به عنوان نمایندگی رسمی و مرکز تعمیر یخچال الجی در تهران بيش از 15 سال است که خدمات تعمیر و سرویس انواع لوازم خانگی برند الجی از جمله یخچال و فریزر های این برند را ارائه می دهند. لازم است به محض مشاهده هرگونه مشکل در رابطه با عدم عملکرد صحيح یخچال خود، با کارشناسان مجرب پارس پویش تماس حاصل نموده تا با حضور در محل، یخچال الجی شما را بازدید و عیب یابی کنند سپس، نسبت به تعمیر یخچال اقدام کنند.

در استفاده از یخچال الجی ممکن است با سوالاتی مواجه شوید، از جمله:

 • علت داغ شدن بدنه یخچال الجی چیست؟
 • چرا یخ ساز یخچال الجی یخ نمی سازد؟
 • چرا مواد غذایی داخل یخچال، یخ می زند؟

ما در این مقاله به بررسی این قبیل سوالات می پردازیم. با پارس پویش همراه باشید.

مشکلات رایج در یخچال های برند الجی

از جمله رایج ترین مشکلات موجود در انواع یخچال فریزر های برند LG عبارتند از:

 • داغ شدن یخچال الجی

گرم شدن قسمتی از بدنه یخچال که نوار درب روی آن قرار می گیرد به دلیل عبور لوله های گاز برگشتی از موتور کمپرسور، طبیعی است اما اگر بدنه بیش از اندازه داغ شود باید موارد زیر بررسی  شود:

 1. لوله های کندانسور به خوبی تمیز شود.
 2. فن کندانسور تست شود.
 3. موتور (کمپرسور) دستگاه و وضعیت گاز یا مبرد موجود در لوله ها بررسی شود.
 4. فن های یخچال و فریزر و سیستم دیفراست بررسی شود.
 • دلایل صدای زیاد یخچال

گاهی صدا به علت این است که یخچال روی حالت یخ زدایی است. این صدا به دلیل ترک خوردن یخ ها است و امری عادی است. اما لازم است:

 1. سطح زیر یخچال را بررسی کنید که در سطحی صاف و هموار قرار گرفته باشد.
 2. پایه های جلوی یخچال را بررسی کنید که تراز باشد.
 3. مخزن تخلیه آب چک شود.
 4. فن کندانسور که خنک کننده لوله های کندانسور است، چک شود.
 5. فن اپراتور که در پشت یخچال فریزر قرار دارد، چک شود.
 6. لاستیک هایی که پایه های کمپرسور روی آن قرار دارد بررسی شود.
 • دليل سرد نشدن و سرما نداشتن يخچال ال جی

گاهی ممکن است یخچال سرد نشده و سرمای کافی را ارائه نکند، در اینصورت به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • تنظيم دمای یخچال فريزر

یخچال در تمامی فصول دمای منحصر به فردی دارد پس لازم است با توجه به فصول،گاهی اوقات باید به صورت دستی، دمایی مناسب را برای یخچال تنظیم کنیم.

 • نبود گاز مبرد به اندازه کافی

اگر این گاز نشت کند، ممکن است یخچال سرمای کافی نداشته نباشد و بیش از اندازه گرم شود. در این صورت باید توسط تکنسین ها بررسی شود و در صورت نیاز، این گاز شارژ شود.

 • انسداد مسیر گردش هوا

در یخچال، دریچه ها و فن هایی وجود دارد که وظیفه آن ها گردش هوا در یخچال است. در این مسئله، چینش مواد غذایی نیز اهمیت دارد زیرا اگر شما ظروف مواد غذایی را جلوی فن ها و دریچه ها قرار دهید، باعث می شود این فن ها به درستی کار نکنند در نتیجه، فضای داخل یخچال خنک نشود.

 • خرابی لاستیک درب یخچال

اگر درب یخچال خراب باشد و یا لاستیک های درب یخچال معیوب شده باشد، شاهد افزایش دمای آن خواهیم بود.

 • برفک زدن یخچال الجی

یخچال های نسل جدید همگی بدون برفک هستند، اما اگر یخچال الجی شما برفک زد ممکن است به علت یکی از این دلایل باشد:

دلیل اول:

ممکن است یخچال در محیط مناسبی قرار نگرفته باشد. بطوریکه اگر هوای محل قرارگیری یخچال بیش از اندازه مرطوب و گرم باشد، با هر بار باز و بسته کردن درب یخچال، حجم بسیار زیادی از این هوا وارد یخچال شود. درنتیجه برفک به وجود می آید. به همین منظور بهتر است وسیله هایی چون سماور و اجاق گاز را نزدیک یخچال قرار ندهیم.

دلیل دوم:

ممکن است درب های یخچال دچار ساییدگی یا پارگی شده باشند، همین امر موجب می شود با هر بار باز کردن درب یخچال، مقدار زیادی هوا وارد یخچال می شود.

دلیل سوم:

دلیل سوم ممکن است بخاطر خرابی ترموستات باشد. اگر این قطعه در یخچال شما خراب باشد، بهتر است برای تعویض و یا تعمیر آن از تکنسین های با تخصص و همچنین با تجربه کمک بگیرید.

 • جمع شدن آب زیر کشوها

گاهی اوقات ممکن است با باز کردن کشوها، متوجه شوید زیر آن ها مقداری آب وجود دارد یا اطراف یخچال بر روی زمین آب ریخته شده است. در صورت بروز این مسئله باید موارد زیر توسط کارشناسان بررسی شود:

 1. منبع آبسردکن و اتصال آن به شلنگ ها بررسی شود.
 2. برد الکترونیک در قسمت های مرتبط به دیفراست چک شود.
 3. مخزن تخلیه مورد بررسی قرار گیرد.
 • یخساز یخچال الجی یخ نمی سازد

در صورت بروز این مشکل

 1. شیر آب و شلنگ های ورودی چک شود.
 2. شیر برقی ورودی آب تست شود.
 3. بوبین موجود در پشت یخساز تست شود.
 4. برد الکترونیک بررسی شود.
 5. موتور یخساز و سنسورهای آن چک شود.
 • یخچال یکسره کار می کند

از جمله دلایل اتومات نکردن یخچال و کارکردن یکسره آن، عبارتند از:

 • کثیفی لوله رادیاتور یا کندانسور

اگر لوله های کندانسور توسط گرد و غبار پوشیده شوند در نتیجه در خنک کردن گاز لوله ها مشکل به وجود می آید. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلی می توانید لوله های رادیاتور را تمیز کنید.

 • ایراد در تایمر دیفراست

به وجود آمدن ایراد در تایمر دیفراست از مشکلات اساسی است، زیرا این قطعه عمل یخ زدایی را انجام می دهد. در صورتی که این عمل انجام نشود یخ و برفک های موجود در یخچال از بین نمی رود. برای این که بدانید این قطعه دچار آسیب شده است یا خیر، باید از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید.

 • ایراد در هیتر دیفراست

باید لوله های آن را بررسی شود که آیا بر روی آن یخ و برفک جمع شده است یا خیر. در صورت وجود یخ، کارکرد یخچال بیش از حد طولانی می شود. در نتیجه یخچال خاموش نمی شود و موتور آن یکسره کار می کند.

برد کنترل اصلی، موتور فن اپراتور، موتور فن کندانسور و… نیز سبب بروز این مسئله می شوند.

نمایندگی رسمی تعمیر یخچال فریزر الجی در تهران

پارس پویش مفتخر است اعلام دارد که دارای نمایندگی رسمی نصب، سرویس و تعمیر انواع لوازم خانگی برند الجی است. در نتیجه شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیر و سرویس لوازم خانگی ازجمله یخچال و فریزر های این برند روی خدمات مجموعه پارس پویش حساب کنید. همچنین:

 • پارس پویش متشکل از یک تیم با تکنسین های آموزش دیده و مجرب است.
 • در وهله اول بازدید از یخچال در محل شما به صورت رایگان است.
 • قطعات مورد استفاده، دارای گارانتی 6 ماهه است. پس شما عزیزان با خیالی آسوده می توانید از یخچال خود استفاده کنید و دیگر نگرانی خرابی دوباره یخچال خود نباشید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش شد به بررسی رایج ترین مشکلات در یخچال و فریزر های برند الجی اشاره شود. در صورت بروز مشکل اساسی در یخچال و فریزر می بایست یک تکنسین وجود داشته باشد تا بتواند عیب قطعه و یخچال را پیدا کند. سپس اقدام به تعویض و تعمیر یخچال کنند.

در صورت بروز مشکل در لوازم خانگی خود و نیاز به دریافت خدمات تعمیر یخچال و فریزر تنها کافیست با پارس پویش به عنوان نماندگی رسمی و مرکز تعمیر یخچال الجی در تهران تماس حاصل نموده و شاهد حضور تکنسین های مجرب و کاربلد در اسرع وقت در محل خود باشید.

فرم درخواست تعمیرکار

پیمایش به بالا

درخواست تعمیرکار

فرم زیر را پر کنید تا در سریع ترین زمان با شما تماس بگیریم

اطلاعات تماس
اطلاعات دستگاه
تاریخ و زمان ترجیحی