مرکز تعمیر ماشین لباسشویی الجی در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی الجی در تهران

ماشین لباسشویی های برند الجی در بین مشتریان و متقاضیان محبوبیت زیادی دارد. دستگاه ‌های این برند به‌ خوبی در طی سال ‌ها استفاده دوام و ماندگاری خود را حفظ می ‌کنند و طیف گسترده‌ ای از عملکرد های مختلف را ارائه می‌ دهند. با این ‌حال مثل هر وسیله دیگری در خانه گاهی ممکن است دچار مشکلاتی شوند.

 ساکنین پایتخت در این حالت به ‌دنبال مرکز تعمیر ماشین لباسشویی الجی در تهران هستند که با خیالی آسوده انجام تعمیرات و سرویس دستگاه خود را به آنان بسپارند.

 بر آنیم که با شرح عنوان مشکلات عمده و رایجی که برای این برند از ماشین لباسشویی پیش می ‌آید به شما کمک کنیم که در صورت بروز این مشکلات به نزدیک ‌ترین و معتبرترین مرکز تعمیر تخصصی تعمیر لباسشویی در تهران دسترسی پیدا کنید.

خدمات تعمیر ماشین لباسشویی الجی در تهران

در صورت بروز مشکل برای ماشین لباسشویی فاکتور هایی نظیر موارد زیر بسیار حائز اهمیت است:

 • دسترسی آسان و سریع
 • کادر مجرب و متخصص
 • اعزام تکنسین تعمیرات به محل
 • عیب‌ یابی و تشخیص سریع و دقیق
 • تعمیرات تخصصی
 • تعویض قطعات معیوب با نمونه ارجینال
 • گارانتی ضمانت خدمات

 شرکت پارس پویش با داشتن شعب متعدد در تمام مناطق شرق، غرب، مرکز و شمال تهران همواره در تلاش است خدمات با کیفیت و حرفه ‌ای تعمیرات لوازم‌ خانگی از تمامی برند های داخلی و خارجی یا به متقاضیان ارائه دهد.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی برند الجی

برخی از مشکلات لباسشویی الجی را می ‌توانید با شناخت دقیق ‌تر عیب ‌یابی کنید. اکثر مشکلات لباسشویی فارغ از برند ساده هستند که با اقداماتی ساده نیز بر طرف خواهند شد. به ‌عنوان مثال تعادل و تراز نبودن، گرفتگی و پیچ‌ خوردگی شلنگ‌ های ورودی آب و شلنگ ‌های تخلیه، پر کردن بیش ‌از حد، نشتی و پر نشدن، استفاده از شوینده نامناسب و… این‌  ها را خودتان با چند اقدام و بررسی سطحی می ‌توانید برطرف کنید. اما گاهی مشکلاتی پیش می آید که تخصصی ‌تر است. بنابراین بررسی و تعمیر باید توسط تکنیسین انجام گیرد. از جمله این مشکلات عبارتند از:

نچرخیدن ماشین لباسشویی الجی

چند مشکل احتمالی می ‌تواند باعث عدم چرخش و یا چرخش  نامناسب شود.

 • مشکل سوئیچ درب

مشکلات سوئیچ درب و عملکرد ناصحیح آن و عدم رسیدن ولتاژ مناسب به دستگاه گاهی سبب می ‌شود که چرخش انجام نگیرد. تکنسین با بررسی و دست و دسترسی به پنل و کابل، کلید های درب را با مولتی متر بررسی کرده و تداوم برق را می ‌سنجد و چنانچه معیوب شده باشد آن را تعویض خواهد نمود.

 • شل شدن و شکستگی تسمه محرک

تکنسین مجموعه موتور را بررسی می ‌کند. قرقره موتور از نظر آسیبی دیدگی و شل بودن تسمه بررسی می ‌شود و در صورت مشاهده علائم آسیب، ترک یا پارگی در تسمه فوراً آن را تعویض خواهد نمود.

 • تراز نبودن

 عدم تعادل و تراز نبودن در لباسشویی بسیار آسیب ‌زاست. گاهی دستگاه نامتعادل در حال‌ چرخش سبب آسیب به درون و پوسته بیرونی شده و با فشار به این قطعات سبب عدم چرخش خواهد شد.

 • عیوب برد کنترل

طیف گسترده ‌ای از مشکلات از عدم چرخش درام تا ماشینی که انگار اصلا برق دریافت نمی ‌کند همگی می‌ تواند از برد کنترل معیوب باشد. قطعات سوخته برد، سیم‌ های شل یا لبه‌ های فرسوده همگی عوامل خرابی برد هستند. تکنسین با بررسی ظاهری و وصل کردن مولتی متر به کانکتور مدار بررسی می ‌کند که ولتاژ در آن وجود دارد یا خیر! چنانچه برد سوخته باشد آن را با نمونه جدید جایگزین خواهد کرد.

 مشکلات دیگر شامل: بلبرینگ شکسته، استاتور معیوب، سبد درایو  شکسته، مشکلات بلبرینگ درام  و… می باشند.

روشن نشدن ماشین لباس‌شویی الجی

لباسشویی الجی دستگاه‌ های قدرتمندی هستند که اغلب مشکلات روشن نشدن در آن ‌ها به عوامل بیرونی برمی ‌گردد مشکلات فیوز و مدار شکن، سیم  برق و پریز، اغلب در روشن نشدن نقش دارند. قبل ‌از تماس با یک تکنسین ابتدا این موارد را بررسی کنید. گاهی نیز روشن نشدن مربوط به موارد زیر است:

 • عیوب کنترل پنل

گاهی دستگاه برق دارد و یک کد خطا روی نمایشگر ظاهر می‌ شود. در این ‌صورت باید کنترل پنل ریست شود. اغلب با باز کردن درب کنترل پنل و با یک گیره دکمه را فشار می ‌دهند تا ماشین دوباره راه ‌اندازی شود. این به این دلیل است که دستگاه لباسشویی کاملاً هوشمند است و در صورتی ‌که تشخیص دهد از آن استفاده نمی ‌شود برای صرفه‌ جویی در انرژی خود را خاموش می‌کند. دکمه پاور را برای چند ثانیه فشار دهید تا دوباره راه ‌اندازی شود. چنانچه در باز باشد و یا درپوش داخلی که برای حفاظت از درام تعبیه ‌شده آسیب ‌دیده باشد دستگاه کار نخواهد کرد.

لیست کامل ارور های ماشین های لباسشویی را اینجا بخوانید.

صدای غیر معمولی ماشین لباسشویی الجی

اکثر دستگاه ‌ها صداهای مختلفی تولید می‌ کنند اما تغییر ناگهانی صدا و تولید صدا های عجیب خبر از وجود مشکل در دستگاه‌ را می ‌دهد.

 • چک کردن درام

وجود اشیایی همچون دکمه، گیره، سکه و یا سایر اجسام اغلب اصلی ‌ترین علت صدا های عجیب در ماشین لباسشویی هستند.

 • مشکلات پمپ تخلیه

اگرچه موتور لباسشویی به ‌صورت منظم صدا ایجاد می‌ کند اما پمپ هرگز نباید صدای خرخر و خشن بدهد. در این‌ صورت فیلتر سیستم تخلیه باید از نظر گرفتگی بررسی شود.

 • نصب اشتباه

گاهی صدای غیر متعارف به ‌سبب نصب اشتباه است. در این ‌صورت از یک کارشناس بخواهید که اتصالات را بررسی کند.

 برخی از دلایل دیگری که ایجاد صدا می‌ کنند عبارت‌ اند از:

 1. وان یا درام شکسته
 2. عیوب بلبرینگ
 3. تسمه شل و یا شکسته
 4. قرقره‌ های فرسوده

تخلیه نکردن ماشین لباسشویی الجی

مشکل تخلیه نکردن مربوط به مشکلات سیستم تخلیه و گرفتگی ‌های آن است.

 • گرفتگی پمپ و شلنگ تخلیه

در ابتدا پمپ و شلنگ تخلیه از نظر گرفتگی و وجود رسوبات و زباله ‌هایی مانند مو و باقی ‌مانده مواد شوینده باید بررسی شود. گرفتگی این قطعات سبب سر ریز شدن و عدم تخلیه خواهد شد. گاهی نیز پمپ می ‌سوزد که در این ‌صورت باید با پمپ جدید جایگزین شود.

لرزش بیش‌ از حد ماشین لباسشویی الجی

لباسشویی ها به دلیل سرعت بالا مستعد لرزش هستند. اگر پس ‌از این‌ که اطمینان حاصل گردید دستگاه به ‌صورت کامل تراز است و مقدار مناسب لباس در آن قرار دارد و تعادل بار رعایت شده ‌است پس مشکل شاید از موارد زیر باشد:

 • میله‌ های تعلیق شکسته

 میله‌ های تعلیق که ماشین لباسشویی را بالا نگه می ‌دارند پس ‌از مدتی ممکن است فرسوده شوند و یا بشکنند. در این ‌صورت با نمونه جدید جایگزین خواهند شد. برخی دلایل احتمالی دیگر شامل:

 1. حلقه ‌های تعلیق شکسته
 2. یاتاقان درام فرسوده
 3. شل شدگی یا شکستگی تسمه محرک
 4. فنرهای تعادل معیوب
 5. لنت معیوب

نشتی ماشین لباسشویی الجی

 نشتی مربوط به گرفتگی سیستم  تخلیه است و یا به یکی از موارد زیر مربوط می شود:

 • شلنگ های ورودی آب را بررسی کنید که دچار شکستگی و ترک نشده باشند.
 • گاهی استفاده از مقدار زیادی ماد شوینده یا شوینده نامناسب سبب تولید کف بیش از حد می شود. در این حالت باید شیر تخلیه پایین دستگاه را بیرون اورده و محفظه را باز کنید تا مقدار آب اضافی بیرون بیاید.
 • نشتی درزگیر وان و مهرو موم شکسته و فرسوده میتواند دلیل نشتی باشد.
 • درب شکسته و یا آسیب دیده نیز از عوامل مهم نشتی آب هستند.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی الجی 

تمامی هزینه‌ های تعمیر موارد ذکر شده در بالا و بسیاری از موارد دیگر چنانچه توسط شرکت پارس پویش انجام گیرد تماماً طبق تعرفه اتحادیه خواهد بود و برای قطعات تعویض شده هزینه جداگانه اخذ خواهد شد.

شرکت پارس پویش متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی الجی در تهران و در تمامی انواع آن در تلاش است خدمات حرفه ای و در خور به متقاضیان ساکن در شهر تهران ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست تعمیرات با تکنسین های مجموعه در تماس باشید.

فرم درخواست تعمیرکار

پیمایش به بالا

درخواست تعمیرکار

فرم زیر را پر کنید تا در سریع ترین زمان با شما تماس بگیریم

اطلاعات تماس
اطلاعات دستگاه
تاریخ و زمان ترجیحی