پارس پویش

روش های نگهداری ماشین لباسشویی

نگهداری ماشین لباسشویی

چگونه از ماشین لباسشویی خود نگهداری کنیم؟

  امروزه لوازم خانگی برقی مانند ماشین های لباسشویی ،ظرفشویی و … به جزء جدا ناپذیری از زندگی ما تبدیل شده اند. با رعایت نکات روش های نگهداری ماشین لباسشویی می توان طول عمر دستگاه را افزایش داد و در هزینه ها صرفه جویی کرد. با ما همراه باشید. از گذاشتن اشیای سنگین بر روی ماشین لباسشویی خودداری کنید. بهتر است ماشین لباسشویی را در کنار سینک ظرفشویی قرار ندهید. همچنین از گذاشتن سماور و هر وسیله دیگر که باعث آبریزی می شود بر روی لباسشویی خودداری کنید. درب ماشین را به آرامی باز و بسته کنید. در صورت قفل شدن درب لباسشویی به هیچ وجه تلاش نکنید به زور درب آن را باز کنید. در این وضعیت احتمالاً سنسور درب خراب شده است. برای پیشگیری از شکستن دستگیره و خسارتهای بیشتر بهتر است با سرویسکار تماس بگیرید. ما با مجرب ترین تکنسینها آماده ارائه خدمات به شما هستیم.

لباسها را قبل از قرار دادن در لباسشویی خوب بررسی نمائید.

وجود سکه و یا اجسام سخت دیگر که در جیب لباسها جا مانده است به پمپ تخلیه آسیب میزند. ورود این اجسام به محفظه پمپ باعث تخلیه نکردن آب و همچنین ارور لباسشویی و نزدن دور خشک کن می شود. پس از پایان کار لباسشویی، درب ماشین را باز بگذارید تا بخار آب حاصل از شست و شو بیرون برود. بسته بودن درب لباسشویی علاوه بر ایجاد پوسیدگی در بعضی از قسمت های فلزی، باعث تولید قارچ و باکتری می شود. بوی بد لباسشویی و همچنین سیاه و کثیف شدن لاستیک دور درب به دلیل وجود همین قارچ ها هستند.    برای از بین بردن بوی بد لباسشویی بهتر است از محلول سرکه ، نمک و جوش شیرین استفاده کرد. برای ضد عفونی کردن لباسشویی به این روش لباسشویی را بدون لباس در وضعیت شست و شوی بلند مدت قرار دهید. استفاده از مواد رسوب زدای مخصوص لباسشویی هم موثر است. مخزن لباسشویی را بیش از حد انباشته از لباس نکنید. وقتی حجم لباس ها زیاد باشد علاوه بر تمیز نکردن لباس ها باعث می شود فشار زیادی به موتور تحمیل شود. بهترین اندازه برای لباسشویی پرکردن ۲/۳ از حجم مخزن است. لباسهایی که بسیار آبگیر هستند مثل لباس های پشمی را به میزان کمتری بریزید.

چرا لباسشویی آب را تخلیه نمی کند؟

شایع ترین مشکلی که در نگهداری از لباسشویی بوجود می آید تخلیه نکردن آب و یا خشک نکردن لباس است. یکی از عوامل آن گیر کردن اجسام سخت کوچک در پمپ تخلیه است. برای جلوگیری و برطرف کردن این مشکل توجه به چند نکته ضروریست. ۱- از نبودن اجسام خارجی به همراه لباسها مطمئن شوید. ۲- لباسهای زیر کوچک و جورابها را داخل یک کیسه توری گذاشته و در لباسشویی قرار دهید. این لباسها می توانند از فضای بین درام و لاستیک دور درب وارد دیگ و مجاری خروج آب می شوند. ۳- هر از گاهی فیلتر پمپ تخلیه را باز کرده و داخل محفظه را تمیز کنید. برای برطرف کردن لرزش ماشین لباسشویی باید توجه داشت که پایه های آن تنظیم بوده و لباسشویی لق نزند. اگر پایه ها را تنظیم کردید و مشکل برطرف نشد شرکت پارس پویش با کادری مجرب و قیمت ارزان آماده ارائه خدمات است.  جهت گرفتن اطلاعات بیشتر و راهنمایی های لازم با ما تماس بگیرید.