پارس پویش

چگونه یک ماشین ظرفشویی مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب ماشین ظرفشویی

نکات مهم در انتخاب ماشین ظرفشویی

زمانی بود که برای شستن ظروف گاهی مجبور به شکست یخ حوض بودیم. اما بانوی مخترع آمریکایی (جوزفین کاکرن) این کار را متحول کرد. ماشین ظرفشویی جوزفین از یک چرخ تسمه دار و دیگ مسی بزرگ تشکیل شده بود. از آن هنگام تا به امروز ماشینهای ظرفشویی تغییرات زیادی را شاهد بوده اند. ماشین های ظرفشویی امروزی با طراحی های متفاوت و امکانات مختلف نیازهای متنوع ما را برآورده می سازد.

مهمترین ویژگی که در هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به آن توجه کنیم ظرفیت ظرفشویی است.ماشین ظرفشویی توکار برای یک یا دو نفر ماشین ظرفشویی رومیزی کافی است. این ماشین ها هم مصرف انرژی و مواد شوینده کمتری دارند و هم سریعتر پر می شوند. بنابراین مقرون به صرفه تر هستند. پرطرفدارترین ظرفشویی ها از نظر ظرفیت، ظرفشویی های ۱۲ نفره هستند. این ماشین ها دارای دو نوع طراحی تو کار و ایستاده اند. پس از در نظر گرفتن ظرفیت مهمترین معیار تنوع امکانات ماشین ظرفشویی است. ماشین هایی که برنامه شست و شوی سریع (Quick Wash) را دارند بهترند. این آپشن این امکان را می دهد تا ظروف کمتر کثیف را با صرف انرژی و زمان کمتری شست. 

شست و شو با بخار (Steam Wash Clean)

برنامه شست وشو با بخار (Steam Wash Clean) یک برنامه فوق العاده و کاربردی است. ماشین های ظرفشویی ال جی مجهز به این برنامه هستند با استفاده از این برنامه نیاز به شست و شوی اضافه در ظروف بسیار کثیف ندارید. شست و شوی بخار علاوه بر قدرت بالای تمیز کنندگی و صرفه جویی در مصرف انرژی ظروف را نیز استریل می کند. 

داشتن برنامه شست و شو با ظرفیت نصف(Half Load) از ویژگی های دیگر ماشین ظرفشویی خوب است. ظرفشویی های برند ال جی و بوش دارای ای برنامه هستند. از دیگر ویژگی هایی که هنگام خرید ظرفشویی باید به آن توجه داشت، پیش شست و شو و آبکشی اضافه است. Pre-Wash یا پیش شست و شو نیز برای شست و شوی ظروف بسیار کثیف استفاده می شود. 

دیوار آب (Water Wall)

تکنواوژی جدیدی دیگری که در ظرفشویی های سامسونگ استفاده شده، دیوار آب(Water Wall) است. در این تکنولوژی آب به صورت دیواری از یک طرف به سمت دیگر اسپری می شود. در این روش آب با تمام سطوح ظروف تماس خواهد داشت. این تکنولوژی برای شست و شوی بهتر ظروفی از قبیل ماهیتابه و قابلمه مناسب است.

نکته دیگری که خریدار باید به آن توجه کند برچسب انرژی است. ماشین ظرفشویی های ال جی و بوش از این بابت بهترین ها هستند. این برندها با داشتن برچسب +++A جزو کم مصرفترین ها هستند. 

قبل از خرید از خدمات مشاوره ای شرکت پارس پویش بهره مند شوید.